Бета-аланін – властивості і вплив на організм людини

Бета-аланін стає все більш поширеним інгредієнтом дієтичних добавок і тренувальних добавок для фізично активних людей. Все через його вплив на організм при нарощуванні м’язової маси, а значить і сили і витривалості. Він особливо популярний серед людей, які відвідують тренажерні зали, бодібілдерів і триатлоністів. Однак що про нього можна сказати, що вже відомо і як він впливає на організм людини?

Звідки походить його позитивний вплив на розвиток сухої маси тіла? До нього варто придивитися, серед іншого: з цієї причини, але цікаво, в останні роки бета-аланін був предметом численних досліджень. Варто відзначити, що серед них він має набагато ширший вплив і корисний для організму не тільки завдяки позитивному впливу на фізичну працездатність організму. Отже, що означає ця назва і якими властивостями володіє бета-аланін?

Що таке бета-аланін і які властивості він має?

Бета-аланін – це амінокислота, яка бере участь у побудові білкових молекул. Хоча саме тому він такий важливий для спортсменів, його популярність значно зросла завдяки використанню в поживних речовинах і дієтичних добавках для фізично активних людей. Хоча його не можна вважати найпопулярнішим кондиціонером, він, безсумнівно, має шанс ним стати в числі інших. завдяки тому, що він був належним чином протестований і його позитивний вплив на нарощування м’язової маси підтверджено наукою.

Але які саме властивості бета-аланіну як харчової добавки? Вирішальним у контексті його впливу на розвиток м’язової маси є той факт, що бета-аланін підвищує рівень карнозину в м’язах, який відповідає за зростання м’язової тканини. Сам карнозин пригнічує зміну рН у м’язах, що відбувається під час тренування, і утворення молочної кислоти. Завдяки цьому механізму організм здатний витримувати більш тривале та інтенсивне тренування.

Які ефекти гарантує бета-аланін?

На додаток до найбільш очевидного впливу на розвиток м’язів шляхом збільшення карнозину в м’язах, бета-аланін може гарантувати багато інших ефектів, які будуть корисні особливо для силових спортсменів. Варто зауважити, однак, що вони будуть обертатися навколо основної дії бета-аланіну, але варто з ними ознайомитися:

  • Підвищення працездатності організму;
  • Поліпшення стану (розгинання) колінних суглобів;
  • Кращий стан тіла під час тренувань – більше вправ, серій, повторів.

Як бачите, переваги бета-аланіну досить значні, і їх важко ігнорувати. Варто подумати про те, щоб почати його застосування, особливо коли була тривала перерва в тренуваннях. Незважаючи на збільшення інтенсивності тренувань, м’язова маса не росте.

Бета-аланін може бути ефективним вирішенням цієї проблеми. Однак варто пам’ятати, що проблема може бути зовсім іншою, і тому варто скористатися послугами таких фахівців, як персональні тренери, дієтологи або лікарі.

Юлія Ковальчук

Юлія Ковальчук

Мені 25 років, і я захоплююся йогою та тренуваннями в спортзалі. Поєднуючи ці два види спорту, я розвиваю і тіло, і розум. Я люблю виклики і прагну збалансувати силу, гнучкість і душевний спокій за допомогою щоденних тренувань. Це мій життєвий девіз: у здоровому тілі – здоровий дух.

Рекомендовані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *