Чи безпечно використовувати креатин?

Креатин як харчова добавка для спортсменів, безсумнівно, є одним з найбільш часто використовуваних препаратів. Багато говорять про його ретельно досліджену наукою форму – креатин моногідрат, і цю форму найчастіше вживають фізично активні люди. Проте все ще є значна кількість людей, які розглядають можливість почати прийом креатину в тій чи іншій формі, побоюючись його наслідків і вважаючи, що це не зовсім безпечно. Скільки правди, а скільки міфу? На це варто звернути увагу.

Які існують міфи про шкідливість креатину?

Варто уважніше розглянути «звинувачення» проти креатину і вказати, що вони не відповідають дійсності. Більше того, ви все одно повинні пам’ятати, що це найбільш науково перевірена добавка, що ще більше підкреслює її безпеку – якщо вона була ретельно протестована та залишається однією з найпопулярніших добавок, вона не може бути небезпечною, чи не так? Креатин найчастіше звинувачують в:

  • Шкідливий для нирок і печінки,
  • метеоризм,
  • Надмірне збільшення ваги (в перерахунку на жирову тканину),
  • Викликає часті м’язові спазми,
  • Будучи анаболічним стероїдом.

Це 5 найбільш часто повторюваних звинувачень, які мають мало спільного з правдою. Крім того, Міжнародне товариство спортивного харчування чітко вказує на креатин як безпечну добавку і навіть як одну з найефективніших спортивних добавок на ринку. Звісно, ​​мова йде про креатин моногідрат, оскільки інші його форми не перевірені настільки ж.

Де міститься креатин і як він працює?

Щоб розвіяти сумніви, досить поглянути, за які дії в організмі людини відповідає креатин. По-перше, він природним чином зустрічається в організмі людини в невеликих кількостях – переважна більшість це м’язова тканина. Крім того, він також міститься в багатьох стравах, які вживаються щодня, але це лише незначні кількості – в яловичині, а також в оселедці, свинині, молоці, рибі та ін.

Забезпечення креатину у великих кількостях через їжу просто неможливо. Це означає, що спортсмени, особливо легкоатлети, часто вирішують доповнити його, тому що у них просто підвищений попит. Це важливо, тому що креатин має анаболічний і антикатаболічний ефект, він також відповідає за синтез білка в м’язах, і таким чином позитивно впливає на підвищення сили і м’язової маси.

Крім того, він має властивості зв’язування води та дозволяє їй утримуватися в м’язах, що запобігає, серед іншого, утворення популярних заквасок. Крім того, він перешкоджає креатину викликати часті м’язові судоми, що є одним із звинувачень проти нього. Все це робить креатин дуже хорошим рішенням для людей, які хочуть поліпшити свою фігуру і наростити відповідну м’язову масу.

Юлія Ковальчук

Юлія Ковальчук

Мені 25 років, і я захоплююся йогою та тренуваннями в спортзалі. Поєднуючи ці два види спорту, я розвиваю і тіло, і розум. Я люблю виклики і прагну збалансувати силу, гнучкість і душевний спокій за допомогою щоденних тренувань. Це мій життєвий девіз: у здоровому тілі – здоровий дух.

Рекомендовані статті