Чи можна їсти арахісове масло під час тренувальної дієти?

Сама думка про арахісове масло викликає багато суперечок і звучить як протилежність дієти спортсмена, людини, що працює над своєю фігурою і т. д. Однак все залежить від того, який продукт ви виберете. Саме арахісове масло насправді є джерелом багатьох цінних поживних речовин, від білка до жирів і вітамінів. Зовнішній вигляд часто буває оманливим, і тут теж, адже арахісове масло часто входить до складу раціону спортсменів.

Чи корисно арахісове масло?

З першого погляду видно, що арахісове масло калорійне. Однак це не причина, чому не варто ними користуватися. Якщо продукт відповідної якості, він може вводити в організм людини, серед іншого: відповідну кількість швидко засвоюваних вуглеводів, що настійно рекомендується перед тренуванням.

Які є види арахісового масла для спортсменів?

Найпопулярнішим джерелом виробництва арахісового масла є арахіс. Однак інші продукти також стають все більш доступними, і вони постійно набувають популярності. Все більше продукції виробляється з:

  • кешью,
  • фісташкові горіхи,
  • мигдаль,
  • Кунжут.

Саме окремі види горіхів складають переважну більшість горіхового масла. Найчастіше їх значення буде коливатися близько 90%, тоді як інші інгредієнти включають, серед іншого: білки, вуглеводи, жири, клітковина та сіль (у невеликих кількостях через їх природне походження в інших інгредієнтах).

Які переваги для здоров’я має арахісове масло?

Варто зазначити, що арахісове масло з правильним складом може бути дійсно корисним, і, що цікаво, воно також може бути цікавою заміною солодощів, і, перш за все, корисною заміною. Що стосується арахісового масла, то найпоширенішими перевагами його використання є:

  • Джерело багатьох мінералів – таких як кальцій, фосфор, мідь, залізо, хром, натрій, калій, магній, цинк та ін.
  • Джерело білка і великої кількості жиру.
  • Жиросжигатель – арахісове масло, завдяки своїм властивостям сприяє спалюванню жирової тканини, а також призводить до загального зміцнення організму.
  • Горіхи – оскільки 90% складу арахісового масла складають горіхи, багато їх властивості також передаються арахісовому маслу, виготовленому з них.
  • Вітаміни – арахісове масло в основному містить вітамін Е, але це не єдиний вітамін, який міститься в продуктах цього типу.

Незважаючи на численні переваги арахісового масла, ви завжди повинні пам’ятати, що це продукт з високим вмістом білка і жиру. Це означає, що його не слід вживати в надмірних кількостях, оскільки це може призвести до затримки води в організмі тощо.

Юлія Ковальчук

Юлія Ковальчук

Мені 25 років, і я захоплююся йогою та тренуваннями в спортзалі. Поєднуючи ці два види спорту, я розвиваю і тіло, і розум. Я люблю виклики і прагну збалансувати силу, гнучкість і душевний спокій за допомогою щоденних тренувань. Це мій життєвий девіз: у здоровому тілі – здоровий дух.

Рекомендовані статті