Чи покращує ашваганда імунітет організму?

Останнім часом ашваганда неухильно набирає популярність, хоча варто відзначити, що в деяких регіонах світу вона використовується вже тисячі років. Це пов’язано з тим, що тільки в останні кілька десятиліть наукові дослідження індійського женьшеню стали проводитися набагато частіше.

Це пояснюється, серед іншого, відкриття того, що ашваганда містить витаноліди, які мають велике значення для здоров’я людського організму. Вони мають антибактеріальні, цитостатичні та протипухлинні властивості. Однак ви також можете багато почути про інші дії ашвагандхи, зокрема: ті, що благотворно впливають на імунітет організму людини. Тому варто уважніше придивитися до сонливості саме з цього боку.

Як ашваганда підтримує імунітет організму?

Оздоровчий ефект ашвагандхи на імунітет організму зумовлений насамперед витанолідами, а також т.зв. гліковітаноліди та витанозиди. Усі ці три сполуки, що містяться в ашваганді, мають дещо різні ефекти, але разом вони покращують загальне функціонування імунної системи. як?

  • Вітаноліди – діючі речовини, дія яких вже підтверджено. Вони антибактеріальні та протипухлинні. Завдяки цьому вони також забезпечують загальну підтримку імунної системи в боротьбі з різними видами інфекцій, що виникають в організмі людини.
  • Вітанозиди – вони відповідають за вплив ашвагандхи на здоров’я на стрес. Вони підвищують стійкість організму до його впливу, а також т. зв розумова працездатність, яка робить вас більш стійкими до стресових ситуацій і легшими для контролю.
  • Гліковітаноліди – ця група сполук відповідає за адаптогенний ефект ашвагандхи. Завдяки їм організм може адаптуватися до стресових ситуацій, що виникають в результаті зовнішнього середовища. Ашваганда таким чином усуває наслідки т.зв стресори.

Все це означає, що ашваганда, як адаптоген, допомагає усунути вплив стресу на організм людини і тим самим знижує рівень кортизолу (гормону стресу). Це особливо важливо для фізично активних людей, оскільки це, серед іншого, відповідальний за явище м’язового катаболізму (розпад м’язової тканини).

Як ще впливає ашваганда на організм?

Однак варто пам’ятати, що ашваганда не тільки підвищує імунітет організму. Він також має ряд інших властивостей, про які варто згадати. Наскільки важлива ашваганда з точки зору людського організму?

  • Вплив на серцево-судинну систему – ашваганда також знижує рівень цукру в крові у людей, які страждають на діабет ІІ типу. Більш того, це також дозволяє підвищити рівень «хорошого холестерину» ЛПВЩ, одночасно знижуючи рівень «поганого холестерину» ЛПНЩ.
  • Вплив на нервову систему – багато людей вживають ашвагандху також через її важливість для нервової системи, включаючи роботу мозку. Ашваганда покращує пам’ять і концентрацію, що значно полегшує процес навчання.
  • Ашваганда як поглинач вільних радикалів – ашваганда має антиоксидантний ефект, також відомий як антиоксидант. Він обмежує рівень вільних радикалів в організмі і знижує негативний вплив їх дії.

Це лише приклади важливих дій ашвагандхи, які показують, що її варто використовувати. Однак варто придбати дієтичну добавку, яка буде багатим джерелом вітаміну D.

Юлія Ковальчук

Юлія Ковальчук

Мені 25 років, і я захоплююся йогою та тренуваннями в спортзалі. Поєднуючи ці два види спорту, я розвиваю і тіло, і розум. Я люблю виклики і прагну збалансувати силу, гнучкість і душевний спокій за допомогою щоденних тренувань. Це мій життєвий девіз: у здоровому тілі – здоровий дух.

Рекомендовані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *