Які добавки вважаються перед тренуванням?

Добавки перед тренуванням у широкому розумінні часто використовуються фізично активними людьми і, що цікаво, вони можуть мати різні форми. Це не обов’язково означає значне відновлення для більш інтенсивних тренувань. Іноді це може означати просто правильне харчування тіла, а точніше, м’язів для тренування, щоб запобігти катаболізму та різним видам травм. Тому варто поглянути, які поживні речовини та дієтичні добавки входять до т. зв добавки перед тренуванням.

Які поживні речовини містяться перед тренуваннями?

Цікаво, що в даний час ті самі речовини, які доступні в добавках перед тренуванням, часто також доступні в окремих поживних речовинах і дієтичних добавках. За замовчуванням вони мають «чистий» вигляд або мають невеликі домішки інших цінних поживних речовин. Які речовини найчастіше зустрічаються в передтренувальних добавках, а які можна придбати і «окремо»?

  • Кофеїн – це, мабуть, найочевидніша форма перед тренуванням. Кофеїн є, наприклад, у каві, який стимулює організм. Прийнятий у вигляді передтренувальних добавок і в чистому вигляді, він призначений не тільки для стимуляції, але й для прискорення процесів спалювання жиру та затримки появи втоми.
  • Цитрулін і аргінін – як і кофеїн, їх також можна знайти в спеціальних препаратах. Їх основне призначення – створення ефекту т.зв. «м’язовий насос», який передбачає посилений приплив крові до м’язів.
  • Альфа-ліпоєва кислота – або просто ALA. Він має досить широкий спектр застосувань, від транспортування амінокислот до м’язів, стабілізації рівня цукру в крові та навіть боротьби з вільними радикалами в організмі. Альфа-ліпоєву кислоту також можна знайти як у багатокомпонентних препаратах, так і в ексклюзивних добавках, рекомендованих для використання перед тренуванням.

Які поживні речовини варто використовувати в добавках перед тренуванням?

На додаток до вже згаданих інгредієнтів передтренувальних добавок, які також мають спеціальні добавки, варто звернути увагу на інші добавки та типи добавок, використання яких перед тренуванням дозволить вам отримати конкретні переваги. Які це будуть добавки?

  • Протеїнова добавка – дозволяє правильно живити м’язи і давати їм енергію навіть для інтенсивних тренувань.
  • Креатин – має доведений анаболічний і антикатаболічний ефект, що особливо важливо при нарощуванні м’язової маси. Це також дозволить вам виконувати більш інтенсивні вправи, впливаючи на працездатність м’язової тканини тіла.
  • BCAA – це амінокислоти з розгалуженим ланцюгом, дія яких схожа на протеїнові добавки. Їх відмінність полягає в тому, що вони випускаються в більш простих структурних формах, що позитивно позначається на їх засвоюваності і швидкості.

Варто також пам’ятати, що добавки перед тренуванням також є популярними бустерами, які часто доступні у вигляді маленьких шотів у пляшках. Найчастіше вони мають стимулюючі властивості для виконання інтенсивних тренувань, а також можуть містити цінні вітаміни та мінерали, які можуть надмірно вимиватися з організму під час тренувань.

Юлія Ковальчук

Юлія Ковальчук

Мені 25 років, і я захоплююся йогою та тренуваннями в спортзалі. Поєднуючи ці два види спорту, я розвиваю і тіло, і розум. Я люблю виклики і прагну збалансувати силу, гнучкість і душевний спокій за допомогою щоденних тренувань. Це мій життєвий девіз: у здоровому тілі – здоровий дух.

Рекомендовані статті