Які вітаміни варто приймати під час інтенсивних тренувань?

Підвищені фізичні навантаження викликають вимивання з організму людини різних видів цінних поживних речовин, у тому числі вітамінів і мінералів. Саме з цієї причини тренування завжди повинні бути адаптовані до збалансованого харчування, щоб воно не послаблювало, а зміцнювало організм. Однак часто під час виконання вправ високої інтенсивності, забезпечуючи організм належною кількістю, серед іншого, вітамінів і мінералів через їжу отримати неможливо. У таких ситуаціях доцільно використовувати різні види поживних речовин і дієтичних добавок, які містять, серед іншого: вітаміни.

Які вітаміни рекомендовані для високоінтенсивних тренувань?

Вітаміни – це поживні речовини, необхідні організму людини для нормального функціонування. Вони підтримують різноманітні процеси, що відбуваються в організмі, зміцнюють імунітет і надають загальну оздоровчу дію. У багатьох випадках вони необхідні, і їх втрата може призвести навіть до значного погіршення здоров’я. Коли ми піддаємося підвищеним фізичним навантаженням, ми піддаємо наше тіло значній втраті, серед іншого: вітамінів, тому дуже важливо контролювати їх рівень.

Залежно від ситуації, інтенсивні тренування можуть виснажити інші вітаміни. Так званий Вітаміни ADEK є жиророзчинними, тому наш організм здатний їх запасати. Однак вітаміни групи В і С є водорозчинними. У разі надмірної гідратації цей тип вітамінів може швидко виводитися, а це означає, що існує ризик їх надто низького рівня, що призводить до наслідків для здоров’я.

Тому вітаміни у вигляді біологічно активних добавок користуються особливою популярністю серед людей з великою фізичною активністю. Однак пам’ятайте, що лише найякісніші БАДи можуть забезпечити необхідний рівень вітамінів в організмі.

Вітаміни та інші добавки, які дозволять безпечно тренуватися в тренажерному залі

Під час інтенсивних тренувань у спортзалі варто подбати про безпеку свого тіла. Правильна добавка допоможе уникнути травм і мікротравм, які негативно позначаться на здоров’ї всього організму. Що стосується вітамінів, то в основному це будуть вітаміни B6 і B12.

Крім того, якщо наше тіло не піддається сонячному світлу протягом відповідного періоду часу, дуже важливим буде доповнення вітаміну D. Крім того, вітамін Е та фолієва кислота також будуть важливими.

Це дуже важливо, особливо у випадку інтенсивних тренувань, оскільки це призводить до утворення великої кількості вільних радикалів, надлишок яких призводить до пошкодження клітин організму. Однак, окрім вітамінів, під час високоінтенсивних тренувань варто купувати колаген для безпеки вашого організму.

Юлія Ковальчук

Юлія Ковальчук

Мені 25 років, і я захоплююся йогою та тренуваннями в спортзалі. Поєднуючи ці два види спорту, я розвиваю і тіло, і розум. Я люблю виклики і прагну збалансувати силу, гнучкість і душевний спокій за допомогою щоденних тренувань. Це мій життєвий девіз: у здоровому тілі – здоровий дух.

Рекомендовані статті