Коли і як застосовувати колаген?

Колаген є одним із природних білків, який міститься практично в усіх тканинах тварин, і в організмі він відповідає за побудову сполучної тканини, що знаходиться в суглобах і сухожиллях. Крім того, він відповідає за пружність і пружність шкіри. Його використання робить його широко використовуваним у спорті, оскільки він допомагає регенерувати суглоби та сухожилля, які були пошкоджені певним чином.

Колаген – що це таке і з чого складається?

Колаген є одним з основних будівельних блоків сполучної тканини в організмі людини. Варто відзначити, що це корисно для всього організму. Він робить тканини стійкими до розтягування, тому широко використовується не тільки в спорті, але і для догляду за шкірою. Колаген складається з досить незвичайних амінокислот, так як має високий вміст гліцину і проліну.

Цікаво, що для виробництва колагену в організмі людини необхідний постійний доступ вітаміну С, але в точно певній концентрації. Однак варто зазначити, що існує кілька типів колагену, і колаген типу II вважається найціннішим для здоров’я суглобів. Це пояснюється тим, що це відбувається в суглобовому хрящі.

Коли шукати колаген?

Колаген також доступний у формі поживних речовин і дієтичних добавок. Однак варто пам’ятати, що, як і у випадку з іншими продуктами цього типу, застосування колагену повинно залежати від конкретної ситуації. Без сумніву, найкраще запитати думку свого лікаря – навіть якщо ви відновлюєтеся після травми.

Немає певності, що потреба в колагені потребує відповідних добавок. Можливо, зміни в харчових звичках буде достатньо в даному випадку. Однак використання колагену у вигляді харчової добавки може бути рекомендовано при заняттях спортом на витривалість і силовими видами спорту. Це пов’язано з тим, що в деяких дисциплінах суглоби і сухожилля особливо сильно використовуються.

Як приймати колаген?

Колаген у формі БАД випускається переважно у формі капсул і в розсипчастому вигляді – для розчинення. Вибір форми колагену повинен залежати від конкретної ситуації.

Можна сказати, що при необхідності прийому великої кількості колагену краще вибрати розсипчасту форму, тому що порошок легше розчинити у воді, ніж проковтнути кілька таблеток. Найголовніше, що для цілей профілактики в спорті або лікування дрібних травм ця форма колагену підійде найбільше.

Юлія Ковальчук

Юлія Ковальчук

Мені 25 років, і я захоплююся йогою та тренуваннями в спортзалі. Поєднуючи ці два види спорту, я розвиваю і тіло, і розум. Я люблю виклики і прагну збалансувати силу, гнучкість і душевний спокій за допомогою щоденних тренувань. Це мій життєвий девіз: у здоровому тілі – здоровий дух.

Рекомендовані статті