Піперин – дія, властивості

Перець – спеція, яка відома століттями і неодмінно є на кожній кухні. Крім солі, це одна з основних спецій, яку додають майже в кожну страву, від супів до соусів, або навіть посипають бутерброди. Через поширеність про його властивості мало замислюються, а просто вважають його чимось очевидним, що обов’язково має бути в шафі зі спеціями. Однак, як виявилося, чорний перець має величезне значення для здоров’я організму людини.

Всьому завдяки речовині, що міститься в перці – пиперину, яке відповідає за його гострий смак. Це інгредієнт перцю, який не тільки надає смаку, але й має багато застосувань для здоров’я, і в сучасному світі він також доступний у формі дієтичних добавок. Для багатьох це може бути неабиякою несподіванкою, тому варто уважніше придивитися до впливу піперину на організм, а отже, до його властивостей, які не можна ігнорувати.

Як діє піперин на організм людини?

На самому початку варто пояснити найголовніше. Незважаючи на те, що перець містить піперин, він не зрівняється з ним. Для цілей дієтичних добавок піперин спеціально отримують із зерен чорного перцю, а в препараті він присутній у кумулятивній дозі. Це означає, що прийом піперину не можна замінити збільшеним споживанням чорного перцю, оскільки його кількість буде занадто великою, щоб ефект був порівнянним. Це одна з причин, чому варто зацікавитися цим видом препаратів.

Крім того, давно відомо, що піперин має протизапальні та болезаспокійливі властивості, де він використовувався протягом століть у природній медицині в країнах Азії. Але це не закінчується. В даний час його також перевіряють на його антибактеріальні та навіть протипухлинні властивості. Крім того, було показано, що піперин можна ефективно використовувати для схуднення.

Піперин можна назвати своєрідним природним спалювачем жиру, оскільки він має термогенні властивості. Завдяки цьому організм змушений більш ефективно спалювати жирову тканину під час тренування, трохи підвищуючи її температуру.

Якими властивостями володіє піперин?

На цьому етапі варто згадати принаймні деякі з численних властивостей піперину, які лише підтвердять переконання, що його добавки можуть принести багато користі. Перш за все, піперин збільшує засвоєння багатьох важливих вітамінів і мінералів, що підкреслюється в численних дослідженнях, що робить його використання ще більш поширеним і може свідчити про те, що його популярність продовжує зростати.

Але що ще варто згадати? На додаток до вже згаданих властивостей, піперин може фактично підтримувати функцію нирок і регулювати артеріальний тиск у разі гіпертонії. Цікаво, що він також має антидепресивну дію і може використовуватися для лікування багатьох неврологічних захворювань, таких як хвороба Паркінсона або Альцгеймера.

Незважаючи на численні оздоровчі властивості піперину, в цьому випадку найбезпечніше проконсультуватися з фахівцем перед початком прийому добавок. Він підбере правильну дозу препарату, вкаже найбільш підходящу і порадить, чи дійсно піперин є найкращим рішенням у даній ситуації.

Юлія Ковальчук

Юлія Ковальчук

Мені 25 років, і я захоплююся йогою та тренуваннями в спортзалі. Поєднуючи ці два види спорту, я розвиваю і тіло, і розум. Я люблю виклики і прагну збалансувати силу, гнучкість і душевний спокій за допомогою щоденних тренувань. Це мій життєвий девіз: у здоровому тілі – здоровий дух.

Рекомендовані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *