Про що слід пам’ятати, приймаючи добавки перед тренуванням?

Все більше і більше людей вирішують змінити свої харчові звички, почати регулярну фізичну активність і тим чи іншим способом почати прийом добавок. Звичайно, це слід сприймати позитивно, зрештою, суспільство більш обізнане, і це призводить до змін у способі життя тощо. Однак варто пам’ятати, що якщо всі ці зміни принесуть користь, серед іншого: Для здоров’я це потрібно робити правильно.

Те саме стосується занять у спортзалі чи вдома. Якщо вони не виконуються належним чином, тіло піддається численним травмам і навіть серйозним пошкодженням м’язів. Те саме стосується дієти та її доповнення, тому про них варто знати не менше, ніж про вправи. Отже, що важливо у випадку прийому добавок перед тренуванням?

Основні принципи прийому добавок перед тренуванням

Є кілька особливостей окремих поживних речовин і дієтичних добавок, на які варто звернути увагу, перш ніж почати прийом добавок – не тільки перед тренуванням, але й взагалі. Це визначить, у який час слід приймати певну добавку, у якій дозі та чи можна її вживати перед тренуванням, оскільки не всі з них рекомендовані для такого типу добавок. Іноді добавки можуть бути призначені та рекомендовані для споживання зазвичай після тренування. Тож на що варто звернути увагу?

  • Засвоюваність даної добавки – цей параметр повинен визначати, за скільки часу до початку тренувань слід приймати дану добавку, щоб її властивості почали працювати в потрібний час. Наприклад, передбачається, що BCAA засвоюється в середньому приблизно за годину, тоді як для класичної добавки з сироватковим протеїном знадобиться до 4 годин.
  • План тренування – хоча засвоєння певних поживних речовин може відрізнятися, план тренування або тренувальний блок також можуть відрізнятися. Це означає, що певний кондиціонер може знадобитися використовувати по-іншому в даній ситуації. Це також залежатиме від того, коли певну добавку споживають перед тренуванням. Можливо, його дію слід активувати лише після тренування для живлення та відновлення м’язів?
  • Властивості кондиціонера – про це в деякій мірі вже говорилося і тут же можна згадати саме поглинання. Чи додає добавка енергії м’язам, чи призначена вона для відновлення поживних речовин, що вимиваються під час тренування, тощо. Все це вплине на те, чи слід приймати дану добавку перед тренуванням, у який час тощо.

Які добавки перед тренуванням варто розглянути?

Залежно від, серед іншого, залежно від вашої мети тренування, досвіду та щоденної потреби в конкретних поживних речовинах вибір добавок перед тренуванням буде просто різним. Саме від цих типів змінних вони повинні залежати. Однак варто представити деякі з найпоширеніших варіантів добавок перед тренуванням. Це включає:

  • білкові добавки,
  • BCAA,
  • креатин,
  • AAKG,
  • Цитрулін.
Юлія Ковальчук

Юлія Ковальчук

Мені 25 років, і я захоплююся йогою та тренуваннями в спортзалі. Поєднуючи ці два види спорту, я розвиваю і тіло, і розум. Я люблю виклики і прагну збалансувати силу, гнучкість і душевний спокій за допомогою щоденних тренувань. Це мій життєвий девіз: у здоровому тілі – здоровий дух.

Рекомендовані статті