Протеїнові батончики – чи варто їх їсти і які у них властивості?

Протеїнові батончики стають все більш популярними. Вони були створені для фізично активних людей, але зараз все більше людей вирішують їх використовувати. Це пов’язано з їх розміром і потенційно кращим складом, ніж інші закуски цього типу. Особливо їх цінують зайняті люди, яким потрібно швидко вгамувати голод під час бігу, щоб дотягнути до наступного прийому їжі. Це правильне рішення? Що насправді роблять протеїнові батончики та які їхні властивості?

У чому справа з білковим батончиком?

За словами виробників, протеїновий батончик є символом нашого часу і є одним із представників функціонального харчування (суперфуду). Крім того, кажуть, що вони призначені для збільшення м’язової маси, таким чином, мають властивості для схуднення. Всі ці застосування виправдані складом протеїнових батончиків. Так як він виглядає?

З чого зроблені протеїнові батончики?

Їхнім найважливішим інгредієнтом, звичайно, будуть білки, як випливає з назви. Важливо, що вміст білка в протеїновому батончику має бути 26-47%. загальна вага продукту. Для цього використовуються різновиди сироваткового протеїну, казеїну, соєвих білків, білків курячих яєць і т. д. Інший склад протеїнових батончиків включає:

  • вуглеводи – від 25 до 35 відсотків загальна вага продукту, однак передбачається, що в одному батончику має бути не більше 20 г.
  • жири – вважається, що найкращі протеїнові батончики містять до 20% їх. Однак пропорції тут можуть бути зовсім іншими в залежності, наприклад, від того, чи бар присвячений тільки спортсменам тощо.

Це 3 основні інгредієнти, які можна знайти в кожному білковому батончику. Все це доповнюється різноманітними іншими поживними речовинами, такими як клітковина, прості цукру, амінокислоти, сухофрукти тощо.

Протеїнові батончики в дієті – що варто знати?

Завдяки своєму багатому складу протеїнові батончики можуть бути привабливими для багатьох людей. Особливо, якщо ви намагаєтеся набрати вагу. Однак варто пам’ятати про два основних питання. Вони створені для спортсменів, тому людям, які не є фізично активними, не рекомендується вживати їх частіше одного разу на тиждень.

Крім того, незважаючи на дуже багатий і хороший склад, протеїнові батончики (як і інші добавки та поживні речовини) не можуть замінити поживні страви зі збалансованої дієти. До них варто ставитися скоріше як до здорового перекусу.

Варто також зазначити, що їх споживання рекомендовано фахівцями у вигляді добавок під час тренування, наприклад, до 2 годин після завершення тренування. Це пояснюється тим, що після тренування організм краще засвоює білок, який у великій кількості забезпечує протеїновий батончик.

Юлія Ковальчук

Юлія Ковальчук

Мені 25 років, і я захоплююся йогою та тренуваннями в спортзалі. Поєднуючи ці два види спорту, я розвиваю і тіло, і розум. Я люблю виклики і прагну збалансувати силу, гнучкість і душевний спокій за допомогою щоденних тренувань. Це мій життєвий девіз: у здоровому тілі – здоровий дух.

Рекомендовані статті