Креатин є популярною добавкою, яку вирішують використовувати все більше і більше людей. Він допомагає значно сформувати м’язову тканину, і на його популярність, безсумнівно, впливає той факт, що це, мабуть, найкраще перевірена речовина на ринку спортивного харчування та дієтичних добавок. Це органічна хімічна сполука, яка складається з 3 амінокислот – аргініну, гліцину та метіоніну.
Цікаво, що він природним чином зустрічається в організмі людини (в основному в м’язовій тканині – близько 90%), але в дуже малих кількостях. Враховуючи той факт, що креатин неможливо вживати в рекомендованих дозах з їжею – все це пояснює його таку популярність. Однак чи всі ці факти стосуються кожного різновиду креатину?
Які види креатину існують?
Варто пояснити, що креатин випускається в різних формах сполук, але призначений для того, щоб мати однаковий ефект. Однак все ще існують відмінності між типами креатину, які варто представити. Отже, які види креатину існують?
- Креатин моногідрат – ця форма креатину є найбільш дослідженою, тому що вона є основною. Він також відносно найдешевший, але те, що відрізняє його від інших типів, – це розмір частинок, які можуть викликати проблеми з травленням. Порівняно з іншими креатинами в моногідраті, молекули навіть у кілька десятків разів більші.
- Креатин малат – це друга за популярністю форма цієї добавки. Це поєднання з яблучною кислотою, завдяки чому кондиціонер швидко розчиняється у воді і набагато краще засвоюється організмом (за винятком проблем з кишечником).
- Креатин цитрат – тут молекули кератину поєднуються з лимонною кислотою. Ця комбінація також має на меті забезпечити кращу біодоступність, але також, у невеликій мірі, властивості, приписувані вітаміну С.
Ймовірно, це найпопулярніші типи креатину, доступні на ринку, але вони не єдині. Існують також інші різновиди, такі як етиловий ефір креатину, хелат креатину магнію, нітрат креатину або піруват креатину тощо.
Який вид креатину краще вибрати?
Вибір типу креатину – це справді індивідуальне рішення. Ефект самої добавки такий же – її мета полягає в збільшенні як сили, так і м’язової маси. Він також має антикатаболічний ефект, тобто запобігає розпаду м’язової тканини, забезпечуючи м’язи відповідними поживними речовинами, щоб їм не доводилося використовувати ті, які вже є в організмі в м’язах під час тренування.
Тому рішення залежить тільки від людини. Сполуки креатину з різними типами кислот (лимонної, яблучної та ін.) та іншими речовинами покликані краще засвоюватися, ніж моногідрат, і запобігати можливим проблемам з кишечником. Однак їх вплив не було науково досліджено в такій мірі, як вплив моногідрату креатину. Тож чи хочете ви спробувати або порівняти інший тип креатину, має бути головним фактором у вашому рішенні.