Вітамін D3 – яку дозу вибрати?

Дефіцит вітаміну D3 – це дуже поширене явище, і часто кажуть, що воно зустрічається «у всіх». Хоча це твердження не обов’язково є помилковим, не існує універсального способу доповнення вітаміну D3, який був би однаково ефективним у кожному випадку. Це означає, що перед прийомом препаратів з вітаміном D3 просто варто перевірити його рівень в організмі.

Виходячи з цього (і ряду інших параметрів) можна підібрати найбільш підходящий БАД і його дозування, які дійсно допоможуть позбутися дефіциту. Однак у випадку з вітаміном D3 він особливо небезпечний для організму. Це пов’язано з тим, що вітамін D3 має багато застосувань в організмі. Тому варто знати, яку дозу вітаміну D3 вибрати.

Як підібрати дозу вітаміну D3?

Найважливішим фактором, який визначає дозу вітаміну D3, яку ви повинні використовувати, є, звичайно, результат аналізу крові. В даний час його рекомендують всім людям, які замислюються про прикорм, тому що шкідливий не тільки дефіцит різних видів вітамінів і мінералів, але і їх надлишок. Тому перед початком прийому вітаміну D3 вам слід провести аналізи та проконсультуватися з вашим лікарем або фармацевтом із результатами, які підберуть відповідну дозу вітаміну D3 відповідно до вашої ситуації. Це найкращий спосіб.

Однак ви можете надати популярні «діапазони», які будуть залежати від двох найважливіших змінних — віку та маси тіла. Однак у випадку другої змінної рішення також повинен приймати лікар або фармацевт. Отже, які рекомендовані дози вітаміну D3 залежно від віку?

  • Новонароджені та діти грудного віку – 400/600 МО/добу,
  • Діти (від 1 до 10 років) – 600/1000 МО/добу,
  • Підлітки (11-18 років) і дорослі (19-75 років) – 800/2000 МО/добу,
  • Пенсіонери старше 75 років – 2000/4000 МО/добу.

Діапазони представляють рекомендовану добову норму споживання вітаміну D3. Їх значення бувають меншими або більшими в залежності від маси тіла, а також віднесення конкретних людей до певних груп ризику (за конкретними захворюваннями). Кількість змінних настільки велика, що завжди безпечніше проконсультуватися з лікарем або фармацевтом.

Яку дозу вітаміну D3 обирають найчастіше?

Найбільш часто вибирається доза вітаміну D3, безсумнівно, 2000 МО. Це пов’язано з тим, що це рекомендована доза серед найбільшої групи людей (11-75 років). Однак це верхня межа, яка часто означає рекомендовану дозу для людей, які борються з дефіцитом вітаміну D3. Однак, через його досить поширеність, цей варіант вітаміну D3 використовується найчастіше, і в багатьох випадках він допомагає компенсувати дефіцит після регулярного тривалого прийому добавок.

Юлія Ковальчук

Юлія Ковальчук

Мені 25 років, і я захоплююся йогою та тренуваннями в спортзалі. Поєднуючи ці два види спорту, я розвиваю і тіло, і розум. Я люблю виклики і прагну збалансувати силу, гнучкість і душевний спокій за допомогою щоденних тренувань. Це мій життєвий девіз: у здоровому тілі – здоровий дух.

Рекомендовані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *