Все, що вам потрібно знати про дефіцит вітаміну D

Вітамін D, безсумнівно, є одним з найважливіших вітамінів, який має величезний вплив на організм людини, але в їжі його джерела не дуже багаті. Хоча вони в ньому присутні, але основним джерелом вітаміну D для нас є щось зовсім інше, і це т.зв шкірний синтез вітаміну D. Він полягає в тому, що організм при відповідному харчуванні та життєдіяльності виробляє вітамін D під впливом сонячних променів на поверхню шкіри.

Хоча шкірний синтез є найкращим джерелом вітаміну D для нашого організму, певні умови також повинні бути дотримані. Це все через те, що також важливий кут, під яким сонячні промені падають на шкіру, а також дозволяє покривати якомога більшу її поверхню. Це означає, що навіть влітку (коли найкращі умови для синтезу шкірою) може виявитися, що шкірний синтез вітаміну D недостатній. Що робити в такій ситуації?

Симптоми дефіциту вітаміну D – чи потрібні добавки?

Виходом з цього стану справ буде прикорм. Але як ми дізнаємося, чи потрібно нам це? Найбезпечнішим і найточнішим способом визначення рівня вітаміну D в організмі є, звичайно, проведення тесту. Однак іноді буває важко перевірити організм на всі необхідні поживні речовини. У цьому випадку варто проаналізувати вашу ситуацію з точки зору можливості шкірного синтезу (які у нас для цього були умови) і симптомів дефіциту вітаміну D, які наступні:

  • Зміна гормонального балансу – вітамін D контролює процеси, пов’язані з секрецією деяких гормонів, і через його дефіцит гормональний баланс може бути порушений.
  • Порушення фосфатно-кальцієвого обміну – мова йде в першу чергу про баланс між цими двома мінералами. Вітамін D необхідний, а кальцій правильно засвоюється, що має велике значення, серед іншого: за рахунок кісткової системи.
  • Більш помітні зміни – попередні два симптоми також можна помітити найкраще за допомогою тестів. Однак найчастіше першими симптомами дефіциту вітаміну D будуть проблеми зі сном, відчуття втоми, зниження імунітету, біль у м’язах, суглобах і кістках тощо.

Це лише деякі з основних симптомів, які можуть вказувати на недостатню кількість вітаміну D в організмі. Однак більш важливим є той факт, що дефіцит вітаміну D є дуже поширеним явищем, і в нашій країні вважається, що до 80% усього населення може страждати від дефіциту вітаміну D. З цієї причини добавки цього вітаміну є широко заохочуються та рекомендуються (звичайно, після відповідного обстеження). Тому варто мати під рукою цінну дієтичну добавку, яка міститиме багату дозу вітаміну D.

Які наслідки нестачі вітаміну D в організмі?

Також варто поглянути на те, до чого може призвести дефіцит вітаміну D в організмі, що може бути найкращим стимулом насправді регулярно контролювати його рівень в організмі. Перш за все, варто зазначити, що тривалий дефіцит вітаміну D особливо небезпечний для дітей, у яких він може призвести до рахіту та інших дегенерацій кісткової системи тощо. Крім того, він також може спричинити зниження мінералізації кісток, що є особливо небезпечний для людей похилого віку.

Також помічена кореляція між рівнем вітаміну D в організмі і розладами нервової системи. Крім того, він також важливий для профілактики таких захворювань, як діабет та резистентність до інсуліну. Крім того, вітамін D також важливий для сезонного імунітету. Все це свідчить про те, що дійсно варто контролювати рівень цього вітаміну в організмі, особливо через наше географічне розташування, а це означає, що ми знаходимося в т.зв. група ризику.

Юлія Ковальчук

Юлія Ковальчук

Мені 25 років, і я захоплююся йогою та тренуваннями в спортзалі. Поєднуючи ці два види спорту, я розвиваю і тіло, і розум. Я люблю виклики і прагну збалансувати силу, гнучкість і душевний спокій за допомогою щоденних тренувань. Це мій життєвий девіз: у здоровому тілі – здоровий дух.

Рекомендовані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *